Leszek Nawrocki – Prezydent Mysłowic i twórca rozwoju infrastruktury

Leszek Nawrocki urodził się 21 października 1961 roku w Imielinie. W latach 1976–1980 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, które ukończył w 1985 roku, uzyskując tytuł magistra inżyniera architekta. 

Kariera zawodowa

Po ukończeniu studiów Leszek Nawrocki rozpoczął pracę w Biurze Projektowym w Katowicach, gdzie w latach 1985–1990 pracował jako asystent projektanta. Po zakończeniu swojej kadencji w samorządzie kontynuował działalność zawodową w Urzędzie Gminy w Chełmie Śląskim (1995–1997). Następnie objął stanowisko wiceprezesa zarządu oraz dyrektora ds. przygotowania inwestycji w Przedsiębiorstwie Usług Inżynierskich „POLPRINCE” sp. z o.o. w Mysłowicach.

Działalność samorządowa

Leszek Nawrocki rozpoczął swoją działalność publiczną w 1990 roku, kiedy został wybrany radnym Rady Miasta Mysłowice. Funkcję tę pełnił do 1995 roku. Od 25 czerwca 1990 do 30 marca 1994 roku był wiceprezydentem Mysłowic, a 2 lipca 1994 roku objął stanowisko prezydenta miasta. Jego kadencja trwała do 13 marca 1995 roku.

Prezydentura

W czasie swojej prezydentury Leszek Nawrocki skupił się na modernizacji i rozwoju infrastruktury miejskiej. Wśród najważniejszych osiągnięć jego kadencji wymienia się:

  • budowę szkół w dzielnicach Bończyk i Krasowy,
  • rozpoczęcie budowy oczyszczalni ścieków Brzezinka-Kosztowy,
  • remont i modernizację hali sportowej MOSiR-u.

Jednym z kluczowych sukcesów Leszka Nawrockiego było przygotowanie materiałów oraz doprowadzenie do bezkonfliktowego utworzenia nowych gmin Chełm Śląski i Imielin.

Działalność społeczna

Leszek Nawrocki był aktywnym członkiem NSZZ „Solidarność”, angażując się w działalność społeczną na rzecz lokalnej społeczności. Jego praca na rzecz miasta i regionu pozostawiła trwały ślad w historii Mysłowic.

Leszek Nawrocki, jako prezydent Mysłowic, odegrał kluczową rolę w rozwoju miasta w trudnym okresie transformacji ustrojowej. Jego zaangażowanie w modernizację infrastruktury oraz wkład w rozwój lokalnych społeczności są doceniane do dziś.

 

 

jb

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybcja
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy najwięcej głosów
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Scroll to Top